Get Adobe Flash player

 

 Původní příčiny nemocí

 

Když se mi poprvé dostala kniha od L.L.Hay do rukou(a je to téměř 20let) MILUJ SVŮJ ŽIVOT byl to prvotní podnět u mě, ke změně mého myšlení. Louisa mě natolik oslovila a utvrdila, že TATO KNIHA SE MI STALA PRACOVNÍM MANUÁLEM a do dnes ho používám při práci se svými klienty. Jistě je už většině nám známo, že pravé příčiny každé nemoci jsou v psychice, já říkám EMOCE=NEMOCE .

Takže každá potlačená emoce z prožívaných situací v našem životě,  způsobují bloky v našem těle, a to kde blok vznikne je zapřičiněno právě tím, o jakou situaci se jedná. Nové myšlenkové návyky neustálím opakováním uložíte do podvědomí a tím odstraníte původní příčinu problému.

Miluj svůj život   Louise L. Hay

Louise Hay (narodila se v roce 1927) je autorkou opravdu zajímavou a jistě by ji měl znát každý, kdo se o uzdravování pomocí "zázraků" zajímá. Ne že by se jednalo o čarování, ale zamyšlení se nad sebou samým a změna přístupu k životu nemůže být na škodu. Velkou váhu všemu přidává i skutečnost, že Loiuse prošla vším možným a často i nemožným sama a tudíž "ví, o čem mluví".
Když byla Loiuse ještě dítě, rodiče se rozvedli, znásil ji soused, nový tatík ji bil a sexuálně zneužíval. V patnácti letech, se sebevědomím na nule, utekla z domova, živila se jako servírka a - co nevidět se jí narodila holčička. Protože se však o ni nemohla postarat, darovala ji bezdětnému páru. Zmizela pracovat do Chicaga a později do New Yorku, kde její sebevědomí začala zvyšovat práce modelky a sňatek s atraktivním Angličanem, nicméně v po řadě let klidu si našel jinou ženu a Louise se ocitla téměř tam, kde před let - na nulovém bodě seběvědomí.
Celkem omylem se dostala na setkání Církví křesťanského vzdělávání a najednou pocítila potřebu poslouchat, učit se, sledovat. Kurzy v Církvi skončila a přihlásila se na univerzitu v Iowě, začala s léčením a dostala také nápad napsat první knihu - Uzdrav své tělo.
Aby to nebylo tak snadné - dověděla se od lékaře, že má rakovinu. S nevyléčitelnou nemocí se však nesmířila, nenechala nádor odstranit a začala se léčit, tak, jak to učí ostatní - změnou postoje k sobě samé, změnou mentálních návyků a chování. Po půl roce nejrůznějších druhů léčení pro ni měl lékař výbornou zprávu - rakovina je pryč.
Vydání knihy Uzdrav své tělo změnilo opět život Louise naruby. Přicházeli první vlastní pacienti, začala přednášet a celkově se jí dařilo. Navázala znovu kontakt s maminkou a sestrou (a jestli neumřely, mají se dobře dodnes :) ).

Louise Hay vydala od té doby řadu knih, z většiny se okamžitě stal bestseller, překládají se do více než dvaceti jazyků po celém světě. Nejzajímavější z celého díla je seznam nemocí a jich možných psychických příčin, který byl zařazen do několika knih. Časté jsou také detialní návody, jak změnit sebe i svět okolo. Samozřejmě to něco stojí (ztráta součaných přátel, změna práce apod.), ale výsledek je vždy lepší.


 

Tvé tělo

Phil Bosmans

Tvé tělo - zázračný dar.
Svým tělem tkvíš v současnosti:
Jsi viditelný, Jsi uchopitelný, jsi citlivý.
Očima se můžeš smát i plakat.
Hlavou můžeš myslit,vzpomínat snít.
Ústy můžeš jíst,mluvit a zpívat.
Rukama můžeš hladit, pracovat,psát.
Srdcem můžeš milovat,
Být laskavý a těšit druhé.

Tvé tělo- dům ve kterém bydlíš.
Tvé tělo je tvůj dům zde na zemi,
tvé oči jsou okna do světa.
Nejsi jen tělo, jsi nesmírně víc,
Ale nemůžeš bez něho žít,
musíš o něj pečovat,
ale nehýčkej ho.

Tvé tělo - nástroj lásky.
Dobré slovo můžeš pronést jen
proto, že máš ústa.
Laskavé gesto můžeš udělat
proto, že máš ruce.
Láskyplně se dívat
protože máš oči.
Tvé tělo je dobrý pomocník.