Andělé a materiální svět

Často dostávám otázku, zda je v pořádku žádat anděly o pomoc s materiálními záležitostmi. „Můžu je požádat o parkovací místo?“ Plýtvám jejich časem, když je žádám o pomoc s něčím, co bych mohl klidně udělat sám?“ a “Co když se Bůh urazí, když ho požádám o nějaké hmotné statky nebo podobné podružnosti?“

Tyto věty, které běžně slýchám, vyjadřují obavy, jež nám pak brání žádat o pomoc.

Andělé mě opakovaně ujišťují, že „je jedno, o co se jedná“. Bůh a andělé „netřídí“ lidi jako doktoři, kteří musí rozhodnout, koho ošetřit nejdříve. Pro Boha ani anděly neplatí žádná časová a prostorová omezení, takže mohou všem pomáhat zároveň.

Boží vůlí rovněž je, aby nám andělé pomohli naplnit poslání našeho vyššího já. Bůh a andělé vědí, že pokud jsou naše mysl a program přeplněny starostmi, obavami a strachem z materiálního nedostatku, nezbývá nám času ani energie naplňovat naše poslání.

Neznamená to, že andělé jsou tu od toho, aby nám pomohli dosáhnout životního stylu bohatých a slavných, chtějí jen odlehčit naší mysli, a tím nás osvobodit. Vědí také, že občas používáme hmotné věci k marnění času. Já tomu říkám taktika odkladu. Myslím tím jakoukoli činnost, která odvádí pozornost od naplňování našeho poslání.

Andělé se tedy snášejí na zemi, aby utišili naše přehnané starosti s materiálními záležitostmi a předměty. Prosím nevykládejte si to špatně. Nezachraňují nás před naší vlastní nezodpovědností. Kdyby tomu tak bylo, nikdy bychom nevyrostli a nepoučili se. Bůh a andělé chtějí, abychom věděli toto:

„Pokud něco potřebujete, prosím neváhejte zavolat nás na pomoc. Odevzdejte nám jakoukoli situaci, která vás trápí a narušuje váš duševní klid. Slibujeme, že vám poskytneme útěchu a ovlivníme materiální svět tak, aby vás ve vaší současné situaci podpořil. Dovolte nám, abychom vás zavedli domů.“

Domovem přitom myslí nebe na zemi – náš přirozený stav, v němž jsou všechny naše materiální potřeby uspokojovány v Božském řádu, zatímco my se soustředíme pouze na to, abychom svými přirozenými vlohami a zájmy prospívali světu.

Usnadnit si život

Když pracujete s anděly, může se stát, že vám jako jeden z prvních „úkolů“ zadají úklid vašeho domu, kanceláře nebo auta. Andělé říkají, že nás majetek zatěžuje a že se příliš upínáme na to, abychom ho získávali a schraňovali.

Pokud máte poslední dobou pocit, že je načase darovat nebo odložit nepotřebné věci, považujte tento odstavec za další potvrzení. Z energetického hlediska bude prostředí, ve kterém bydlíte a pracujete, působit bez nadbytečných předmětů mnohem čistěji a efektivněji.

Jednoduchá zásada zní vyhodit všechny věci, které jste v uplynulých dvou letech nepoužili. Většina azylových domů a center pro bezdomovce ráda přijme vaše odložené věci. Věnujete-li sobotní odpoledne pořádnému úklidu, budete se cítit báječně.

Tím, že se zbavujete přebytečných předmětů, automaticky vyvoláváte Duchovní zákon dávání a přijímání. Znamená to, že k vám budou přicházet nové předměty, a bude záležet jen na vás, zda pouze nahradíte staré harampádí novým. Skvělé je udržovat koloběh tím, že se každý den něčeho vzdáme.

 

Share

Odběr novinek

Přihlaste se k andělskému newsletteru a budou Vám na e-mail chodit novinky od Andělské paní.

Andělské produkty

Přihlášení