Novoluní


NOVÝ POČÁTEK

Novoluní Věříte na lunární cykly nebo na lunární kalendář? Domníváte se, že Měsíc nás může na Zemi ovlivňovat? Řídíte se podle lunárního kalendáře? Pokud jste na předchozí otázky odpověděli ne, přečtěte si tento článek.

Všichni známe novoluní, které se také označuje zkratkou Nov. Jde o jednu ze čtyř fází Měsíce. Jde o chvíli, kdy se Měsíc nachází přesně mezi Sluncem a Zemí, a proto pro nás na Zemi zůstává skryt. Je to doba, kdy se Měsíc nachází v největší vzdálenosti od Země. V kalendáři se novoluní značí černým vybarveným kruhem.

Novoluní však s sebou přináší i energii. Ta především signalizuje nové začátky, ale i konec jedné fáze. Značí také vnitřní přeměnu. Nejvíce záleží na tom, které planety na Měsíc v danou chvíli působí. Může se stát, že jde i o negativní aspekty. Potom může být novoluní pro někoho obdobím chaosu, zpomalení, msty a také návratu ke starým zlozvykům.

Jaký má novoluní vliv na nás jako na obyčejné pozemšťany? Může se nám zdát, že je vše temné, tiché a plné napětí. Avšak právě začíná růst malý světelný bod. Můžeme zažívat příliv nových myšlenek a nápadů, také předtuch a přichází k nám nová vzrušení. Z novoluní přechází fáze měsíce v energetičtější přechod, kdy může narůstat naše tvořivost a může nás to tak nutit k větší aktivitě. Můžeme se cítit být plní elánu. Také naše nápady se mohou jevit originálnějšími než jindy. Novou energii můžeme vnímat také jako neklid, napětí, netrpělivost a to v nás může vyvolávat podrážděné reakce. Víme, že musíme být aktivnější a někde tuto energii využít, ale nevíme přesně kde.
NOVOLUNÍ A PŮST
Záhadný měsíc a jeho novoluní však na nás nemusí působit jen příznivě. Novoluní má i své temné stránky, které však nejsou tak silné, jako při úplňku.

Může se stát, že při novoluní bude naše psychika oslavená, nestabilní, můžeme se cítit osamělí a také můžeme být pesimističtí. Také nemoci se v tuto dobu mohou zhoršovat, může přibývat úrazů a také havárií. Lidé jsou podráždění, agresivní a nervózní. Chování mnohých lidí může působit iracionálně. Také naše imunita může být v tuto dobu oslabená. Vnitřně můžeme cítit rozpory a utrpení. Zejména muži bývají při novoluní méně komunikativní.

Také se při novoluní sčítají gravitační síly Slunce a Měsíce. Tyto síly poté působí na energii tekutin v hlavě. Náš organismus se stahuje a při poranění také méně krvácíme. Aktivizuje se náš centrální nervový systém. V tuto dobu můžeme pociťovat nervové napětí, únavu zraku, bolesti páteře, migrény, bolesti v krku, potíže s ušima, astma a také bolesti ramen.

Pokud chcete v tuto dobu udělat něco pro své tělo, můžete vyzkoušet den před novoluním dietu nebo rovnou půst. V tento den je nejlepší konzumovat potravinu rostlinného původu, která dlouho nezůstává v trávicím traktu. V tento den můžete třeba i jíst jen zeleninu a ovoce a pít z těchto surovin šťávy. Vhodné je také pít různé čaje. Při novoluní metabolismus pracuje rychleji, proto se v tento den nejlépe zbavuje lidské tělo škodlivých látek.

Pokud nechcete držet dietu ani půst, zkuste alespoň v tento den jíst pouze stravu z čerstvých potravin a tepelně neupravované pokrmy. Vhodné jsou ovoce, saláty, česnek, kukuřice, ovesné vločky, sója, ořechy. Dobré je se vyhnout mléčným výrobkům, sladkostem a kávě. V tento den organismus také lépe přijímá vitamíny a minerály, proto je vhodné tělo zásobit vitamíny a výživnými látkami.

Pokud se rozhodnete držet půst, měli byste ho držet 24 hodin a nejíst vůbec nic, pít můžete čistou horkou vodu. Dobrá je i voda, která se předtím 10 minut povaří. Pro tělo je mnohem lépe stravitelná, lehká a také rychleji očistí tělo.

Pokud plánujete zbavit se nějakého zlozvyku, zkuste s tím začít právě při novoluní.

V tuto dobu prospívá našemu tělu masáž hlavy a ramen, výplachy úst, obklady na oči, výplachy dutin a krku. Tělu uleví také horká koupel s bylinkami. V tento den je vhodné provést dýchací a posilovací cviky. Vyzkoušet můžete jógu i plavání.

Při tomto období odpočívá i půda a nemělo by se tak sázet nic nového. Vyhnout bychom se měli i přesazování. V tuto dobu nic nevzejde, semena ani kořeny se neuchytí. Dobré však je v tento de ošetřit staré, nemocné, či špatně rostoucí rostliny.
NOVOLUNÍ A SPLNĚNÁ PŘÁNÍ
Při novoluní se vždy prováděly různé rituály a kouzla, kterými se podporovaly nové začátky, projekty a cíle. Přání vyslovená při novoluní se plní.
Když se na obloze objeví nový srpek, něco si přejte.

Share

Odběr novinek

Přihlaste se k andělskému newsletteru a budou Vám na e-mail chodit novinky od Andělské paní.

Andělské produkty

Přihlášení