POTRAVINY S HVĚZDIČKOU

BÍLÁ ŘEDKEV

Tento zdánlivě obyčejný kořen je víc než jen běžná zelenina.Je to lék,který pomáhá rozptylovat chlad,srovnává a zklidňuje energii čchi.Pokud si chcete pochutnat,orestujte zázvor na olivovém oleji,přidejte nakrájenou syrovou ředkev a vše poduste.Pokrm pak dochuťte solí či cukrem.

JÁHLY

Tato obilovina je doslova nabitá vitamíny,především B1 a E.Jáhly,tedy zrna prosa,mají navíc velkou výživnou hodnotu.Zahřívají také žaludek a pomáhají trávicí soustavě.Uvařené jáhly jsou lehce stravitelné a rychle posilují obranyschopnost organismu.

JAHODY

Povařte jahody v trošce vody a vývar pijte horký.Pomáhají totiž játrům a snižují obsah cholesterolu a navíc jsou plné vitamínu C.

LILEK

Dovede odvádět z těla těžké kovy pocházející ze znečištěného vzduchu,například olovo.A protože patří ke chladným potravinám,při vaření k němu přidejte nastrouhaný zázvor nebo česnek,abyste ho zbavili jeho chladné povahy.

MOŘSKÁ ŘASA

Řasy v sobě mají velký obsah jódu a železa.Pomáhají štítné žláze a mají velkou hodnotu hlavně pro ty,kdo nežijí u moře.Jsou totiž velkým zdrojem výživy a doplňují ty živiny,které “suchozemcům” chybí.

ZÁZRAČNÝ MED

Mnoho ozdravných účinků má med.Použít ho můžete třeba na zmírnění zácpy,protože ředí stolici.Pročišťuje také horkost plic.Pomáhá i lepšímu spánku.

HOUBY SHITAKE

Chrání tělo proti rakovině a obsahují hodně vitamínů,především B1 a C.Jejich vaření by mělo trvat alespoň hodinu.A vařením se také zvýrazní jejich chuť.Pije se i vývar ze shitake.

ČERVENÉ FAZOLE

Jsou močopudné a odstraňují otoky v těle.Obsahují řadu vitamínů,hlavně B1 a E,posilují ledviny a močový měchýř.Fazole také blahodárně působí při vylučování přebytečné vlhkosti z těla.Posilují energii čchi a krev jater.Nejlepší jsou ve formě husté polévky.Je vždy dobré rozvařit fazole do měkka.

HORKÁ VODA

Uvolňuje jednotlivé energetické dráhy a harmonizuje tak celé tělo.Když je vám špatně nebo vás něco bolí,řekne vám Číňan-napijte se horké vody.Ta zbavuje organismus nečistot a jedů.A tělo si navíc nemusí již horkou vodu ohřívat.Má tak více energie samo pro sebe.Proto je dobré nosit s sebou termosku s horkou vodou a popíjet ji celý den.

ANANAS

Toto ovoce je vhodné pro lidi trpící cukrovkou.Oloupejte ho,nakrájejte na malé kousky,posolte a trochu pokapejte horkou vodou,aby se na ananasu rozpustila sůl.Díky dochucení se totiž sníží jeho kyselost.Tak dosáhnete rovnováhy chutí a potravina prospěje vašemu zdraví.

RAJČATA

Obsahují vitamín C,pročišťují cévy a snižují obsah cholesterolu.Rajčata také pomáhají proti kornatění cév.Nakrájejte je a orestujte s vajíčkem,aby jídlo bylo vydatnější.A nebo si můžete uvařit rajčatovou polévku.

ŠPENÁT

Listový špenát pomáhá tlustému střevu a dobrý je také proti zácpě.Můžete si z něj uvařit polévku.

ČÍNSKÉ ZELÍ

Vylučuje z těla škodliviny a viry,snižuje horkost a zbavuje vás bacilů.Pomáhá také proti rakovině.Orestujte zázvor na oleji,přidejte nakrájené čínské zelí a podle chuti trochu octa,cukr a sůl.Podobné účinky má i tradiční evropské zelí,ale procento zdravých látek je v něm nižší.Nejhodnotnější je z něj košťál.

MRKEV

Obsahuje vitamín B2 a pomáhá proti aftům.Mrkev se ale musí tepelně upravit.Tak se z ní získá hodnotný vitamín.Mrkev je tou nejvhodnější potravinou,když vašemu tělu vitamín B2 schází a špatně se tak zacelují rány.B2 také pročišťuje zarudlé oči a pomáhá játrům,která s očima souvisejí.

SEZAM

I malé,dvoumilimetrové semínko může být lékem podporujícím dlouhověkost a doplňujícím energii ledvin.Sezam má také zvlhčující a chladící účinek a pomáhá tedy i proti zácpě.Ta je totiž způsobena suchostí a horkostí v tlustém střevě.Sezam je vhodný hlavně pro horkokrevné lidi.To jsou ti,kdo se nadměrně potí,jsou hyperaktivní a mají sklony k vysokému tlaku a srdečním onemocněním.Tato malá semínka by měla být častým doplňkem výživy u žen v menopauze,která se projevuje návaly horka a pocením,nespavostí,bušením srdce a slabostí.A sezam pomáhá také ženám s předčasnou a silnou menstruací způsobenou takzvaným “horkem v krvi”.

http://ruzoveparaple.blog.cz

Share

Odběr novinek

Přihlaste se k andělskému newsletteru a budou Vám na e-mail chodit novinky od Andělské paní.

Andělské produkty

Přihlášení