Reiki – Tradiční metoda podle Dr. Mikao Usui

Reiki je universální životní vesmírná energie. Tuto energii člověk může v běžném životě přijímat pouze ve spánku. Kdo projde zasvěcením do Reiki, srovná tak své vibrace s vibracemi této nejvyšší vesmírné energie a může tuto energii přijímat i v bdělém stavu a navíc ji předávat dál přikládáním svých dlaní.

K tomuto umění není třeba žádného talentu, pouze zasvěcení do Reiki Mistrem Reiki.

Proč je dobré naučit se pracovat s energií

Každý z nás potřebuje ke svému životu především dostatek energie. Není možné, abychom byli zdraví a psychicky v pohodě, když jsme energeticky vyčerpaní. Tohle ví většina léčitelů a proto také obvykle s energií pracují. Je ale velmi důležité, aby oni sami dovedli se svou vlastní energií dobře zacházet.

Časem mění své postoje i přátele a mění se i sami lidé okolo nich. Je to nádherná proměna, která člověka zklidní a nasměruje. Pokud toho takový člověk využije k pochopení svého života a jeho každodenních maličkostí, je to nádhera. Ale i v téhle oblasti existuje nebezpečí, kterého jsem si všimla. Někteří své tzv. duchovní chápání světa dovedou do extrému. Dávají druhým své duchovno na odiv a někdy tím své okolí doslova obtěžují. Mají obvykle pocit, že jsou na správné cestě a že na ni musí přivést i ty druhé. Protože jen oni ví, co je správné. Dělají jen pravý opak toho, co zarytí materialisté. Žádný extrém není dobrý. Já si myslím, že člověk, který žije duchovně, o tom nemusí mluvit. Ale musí to na jeho životě a jeho činech být vidět. Všichni žijeme teď a tady na zemi a zvládáme své úkoly jak nejlépe umíme. Pokud bychom se pouze vznášeli kdesi nahoře v oblacích, jen těžko bychom se s realitou mohli vyrovnat. Myslím, že u takových lidí je to jen únik z reálného světa, který sami nejsou schopni řešit. Opravdoví duchovní mistři si toho jsou vědomi a na duchovno si nehrají. Naopak obvykle srší humorem, laskavostí a svými slovy i životem dokáží druhé provokovat, aby začali o sobě přemýšlet. A ty hlubokomyslné úvahy o ezoterice přenechávají jiným. Svou moudrost předávají svým žákům spíše jakoby mimochodem. Nenechejte se proto zmást hraním si na duchovno. Není důležité co kdo říká, ale jak to dokáže uplatnit v praxi. Čím více zůstanete nohama na zemi, tím bližší svému okolí budete. A své názory při tom vůbec měnit nemusíte. Lásku lze rozdávat třeba i při nakupování v supermarketu.

Co to jsou čakry


Můžeme si je představit jako energetické víry, kterými doplňují energii jednotlivé části těla.

Čaker máme po těle několik tisíc. Ale hlavních energetických center -čaker má každý člověk sedm. Mají zásadní vliv nejen na naše fyzické zdraví ale i na náš psychický stav a na kvalitu našeho života vůbec. Ideální stav je, pokud všechny naše čakry pracují na 100%. Ovšem protože odrážejí náš okamžitý psychický a zdravotní stav, mohou kdykoli svůj průtok energie změnit. Mohou se stáhnout, vibraci svého otáčení zrychlit, zpomalit, mohou začít rotovat opačným směrem, může jimi energie proudit více a anebo také méně, než je optimální atd. To vše má vliv na kvalitu života člověka a jeho fyzický nebo psychický stav.Žádná z čaker však nemůže být u živého člověka docela nefunkční a zavřená. -Jediná zavřená čakra a člověk je mrtvý.
Základní čakry mají u dospělého člověka v průměru asi 10cm.
U žen se točí čakry naopak než u mužů. Proto také většinu postojů v životě máme opačných. Činnost čaker je možné ověřovat např. kyvadélkem a nebo kyneziologickým testem.
Myslím si, že pokud bychom byli schopni si sami denně harmonizovat čakry, nikdy bychom neměli vážnější psychické nebo fyzické problémy.
Čakry lze harmonizovat či vitalizovat vhodně zvolenou hudbou, barvami, biolampou a velice snadno též působením právě energií Reiki.

KURZY REIKI 1 a 2 STUPNĚ MNOU VEDENÉ

Na 1. stupnidochází k aktivaci čtyř energetických center-čakry korunní, třetí oko, krční a srdeční. Těmito aktivacemi je člověk naladěn na reiki. Tomuto ladění říkáme ,,INICIACE” neboli ,,ZASVĚCENÍ”.Žák se zde naučí jak především působit sám na sebe.Po zasvěcení žák na sebe působí intenzivně 21 dní.Po těchto dnech se opět setká s mistrem ,,REVITALIZACE”během tohoto setkání dochází k opětovnému zasvěcení a naladění.Je to důležité, protože po 21 denní terapii dochází k uvolňování bloků a léčení a člověk je jaksi rozladěn a mistr tyto energie vyladí, ale považuji i setkání za nutné z důvodu možné konzultace s mistrem o prožitcích a pocitech.

Na 2.stupni dochází k iniciaci vedlejších čaker na dlaních rukou.Žák se učí pracovat se symboly reiki, které násobí množství energie, a učí se různé techniky při kterých se působí i mimo čas a prostor, rozvíjí se emocionální a duševní oblast.Opět žák projde 21 denní terapií se symboly, poté REVITALIZACÍ.

Jak si vybrat Mistra

Jaké Reiki je pro mne vhodné?

Existuje více směrů Reiki. Pokud se budete rozhodovat, kterým z nich se vydat, doporučuji seznámit se v první řadě s Mistrem, který by vás měl zasvěcovat.Ať už to bude tou formou, že zajdete na jeho přednášku, nebo si podrobně pročtete jeho webové stránky, nebo se s ním setkáte a promluvíte osobně. Pokud to bude ten pravý mistr pro vás, jistě to poznáte a vycítíte. Říká se, že je-li žák připraven, mistr se vždy objeví.

Na osobnosti mistra při zasvěcení velmi záleží. Více, než na směru, který vyučuje. Protože Každý směr Reiki zachází s energií té nejvyšší úrovně. Reiki je tedy jen jedna. Ovšem pouze na duchovní úrovni mistra, který zasvěcuje, záleží, jak vysoko umožní žáku pro tuhle energii sáhnout. Každý mistr Vám otevře tuhle cestičku, ale každý jinak vysoko….proto je nejvhodnější pro vás ten mistr, jehož postoje a názory a pohled na svět, jsou vám nejbližší. Pokud to, co hlásá a říká Vás něčím oslovuje, je to ten pravý pro vás.  
Pravého Mistra Reiki pro sebe, najdete srdcem.

Share

Odběr novinek

Přihlaste se k andělskému newsletteru a budou Vám na e-mail chodit novinky od Andělské paní.

Andělské produkty

Přihlášení