teplomery

Před 50 lety zkoumal Dr. Broda Barnes poruchy endokrinního systému a zvláště se zabýval hypotyreózou, tedy sníženou funkcí štítné žlázy. 

Publikoval několik knih, ve kterých tvrdil, že hypotyreóza je ve společnosti vysoce poddiagnostikovaným onemocněním, odpovědným za množství dalších přidružených zdravotních problémů.

Odhadoval, že sníženou funkcí štítné žlázy trpí až 40 % populace oproti oficiálním statistikám, které udávají pouze 5 %. Barnes proto vyvinul domácí diagnostický test, který se stal známým pod názvem “Barnesův test bazální teploty”. Je velmi jednoduchý, rychlý a dokáže vypovídat o funkci vaší štítné žlázy.

Bernesův Test

Před tím, než si večer lehnete do postele, položte si vedle sebe na noční stolek teploměr pro měření tělesné teploty. Pokud používáte ještě ten starý rtuťový, dobře ho odklepejte, aby ukazoval 35C.

Když se ráno vzbudíte, nevstávejte z postele, ale hned si dejte teploměr do podpaží. Podržte ho tam 10 minut. Pokud máte novější digitální, tak, dokud nepípne. Nejpřesnější vám však teplotu změří infračervený ušní teploměr jako například tento.

Teplota, kterou naměříte, se jak jsme již zmínili, nazývá “časná ranní bazální teplota”. Normálně by měla být mezi 36.6 až 36.8˚C


Poznámka: Buďte si ale vědomi toho, že infekční choroby, ženy během menstruace a některá chronická zánětlivá onemocnění jako artritida mohou způsobovat zvýšení této bazální teploty.

Brodabarnes

Výsledek testu

  1. Vaše štítná žláza funguje normálně, pokud je teplota mezi 36.6 až 36.8˚C.
  2. Pokud zjistíte, že teplota je pod 36.6˚C, znamená to, že vaše štítná žláza pracuje hůře než by měla, jde tedy o hypotyreózu (sníženou funkci štítné žlázy).

Mějte také na paměti, že stavy jako deprese, nedostatek energie, únava, infekce, chronické bolesti hlavy, problémy s pamětí a koncentrací či vypadávání vlasů, jsou všechno příznaky snížené činnosti štítné žlázy.

  1. Pokud máte teplotu vyšší než 36.8˚C, pak buď vaše štítná žláza pracuje příliš rychle (hypertyreóza) nebo máte v těle nějaký zánět.

Závěr

Pokud chcete přesný výsledek, doporučuje se, abyste jste tento test provedli alespoň 3 dny po sobě. V případě, že zjistíte odchylku, ať už nahoru nebo dolů, konzultujte to se svým lékařem. Ten vás může poslat na specifické biochemické testy krve.

Pro správné fungování štítné žlázy je potřebný hlavně dostatek jódu. Kromě něj jsou však velmi důležité i život bez stresu, selen, vitamin A, hořčík a vitaminy skupiny B.

Zdroj: Broda Otto Barnes

Share

Odběr novinek

Přihlaste se k andělskému newsletteru a budou Vám na e-mail chodit novinky od Andělské paní.

Andělské produkty

Přihlášení